ЕФЕКТ БІЛЬБАО

Як депресивне промислове місто стало туристичною перлиною Іспанії та заробило $3 млрд. 

free html site templates

Короткий кейс про те, як звичайне промислове місто може стати однією з найпопулярніших туристичних дестинацій в Європі. 

 На початку 1990х місто Більбао (Іспанія) було банкротом. Занепадаючим металургійним центром з велечизною дірою в бюджеті і купою соціальних проблем.
Щоб виправити ситуацію, мер Іньякі Аскуна прийняв ризиковане рішення - побудувати в місті філіал музею Гугенхайма. 
Для цього місто-банкрот знайшло 75 мільйонів євро (в перерахунку, бо тоді валютою в Іспанії ще була песета). 

Mobirise
МІсто Більбао знаходиться на півночі Іспанії у Країні Басків. Воно було засноване на початку XIV століття і довгий час виконувало роль важливого комерційного центру. У XIX-XX столітті у місті розвивалася важка індустріалізація, проте на почату 1970-х в Більбао розпочалася криза. Майже половина молодого населення були безробітними, а на додачу у 1983 році місто сильно постраждало від повені.  

 У 1992 році була розпочата грандіозна програма Стратегічної реконструкції Більбао. Центральним елементом якої було будівництво філії музею сучасного мистецтва Гугенхайма.

Музей вирішили побудувати на території колишньої  фабрики деревообробки, біля якої зберігалися морські контейнери та інший непотріб. Автором чудернацької будівлі став Френк Гері - один з найвідоміших сучасних архітекторів.

Паралельно зі спорудженням музею, Більбао крок за кроком позбавлявся іміджу сірого промислового центру. Фасади в центрі міста відмились від бруду, в місті запрацювало метро, двоповерхові автобуси та об'єкти туристичної інфраструктури.

Музей Соломона Гуггенхейма - один з найстаріших і найбільш відвідуваних музеїв сучасного мистецтва у світі. Розташований в Нью-Йорку, на Манхеттені. Філії музею працюють в Венеції і Більбао, будуються в Абу-Дабі (ОАЕ) і Гвадалахарі (Мексика), а також проектуються в Вільнюсі і Гельсінкі.

До відкриття музею в Більбао проводилось близько 80 галузевих заходів на рік. Сьогодні їх понад 1000. 

Музей було відкрито у 1997 році. За перші три роки його роботи музею залишили в Більбао податків на 100 мільйонів євро, а станом на 2011 рік музей приніс місту 3,2 мільярди (!) євро.

Щороку місто відвідують мільйони туристів (так, у 2016 році квитки в музей придбало понад 1 млн 100 тис відвідувачів, понад 70% відвідувачів музею склали іноземні туристи. ) і сьогодні це - одна з найпопулярніших дестинацій Іспанії. А ефект Більбао намагаються повторити інші міста.

Сподобалася стаття?
Поділіться зі знайомими: